Матування скла - технологія створення матової поверхні, надання шорсткості і непрозорості (операція, протилежна полірування). За допомогою матування можна створювати матовий малюнок на поверхні скла чи дзеркала . В результаті обробки скла механічним або хімічним способами виходить непрозора шорсткувата поверхня, яке застосовується для виготовлення багатьох видів скляних конструкцій: скляних душових кабін, перегородок зі скла, дверей зі скла, огороджень сходів, козирків зі скла та іншої продукції.

Матове скло - досить популярний матеріал, особливо в умовах, коли необхідно зменшити прозорість скла і обмежити видимість крізь нього. Такі вимоги до скляних конструкцій пред'являється найчастіше при оформленні інтер'єру ванної кімнати, міжкімнатних дверей і скляних перегородок.

Хімічне травлення - це процес обробки скла спеціальними хімічними складами з метою зробити прозоре скло матовим. Піскоструйний метод передбачає обробку поверхні скла повітряним струменем під тиском з частинками абразиву.

Що краще: матове або прозоре скло? Все залежить від цілей, які Ви переслідуєте, замовляючи скляну конструкцію.

Ефект «непрозорості» в результаті хімічної та механічної (піскоструй) обробки по суті той самий - видимість крізь об'єкт зменшується, але є і деякі відмінності: піскоструй виглядає трохи грубіше хімічного матування, але він дозволяє розвернутися вашії фантазії, оскільки саме за допомогою механічної обробки можна отримати нанесення певних форм і дизайнерських малюнків.