Хімічне травлення скла - технологічний процес, у якому відбувається руйнування верхнього тонкого шару поверхні скла під дією агресивних хімічних реагентів, здатних хімічно взаємодіяти з окисом кремнію.

Травлення скла спеціальною хімічною пастою, зване також просто хімічним травленням або сатинуванням (за особливий «сатиновий» вигляд поверхні скла) є однією з поширених методик отримання матового скла. Травлення скла пастою може виконуватися як по всій поверхні, так і на окремих ділянках скла - за допомогою трафаретів.

Пасти для травлення скла розрізняються за складом, від якого залежить, у підсумку, інтенсивність обробки. В основі паст для хімічного травлення скла - плавикова кислота . Це досить сильний реагент, тому вимагає дуже обережного поводження.

На відміну від піскоструменю, травлення скла має в своїй основі не механічний, а хімічний спосіб впливу . Спеціальна рідина або паста на основі плавикової кислоти (як правило) наноситься на скляну поверхню і в результаті на тих ділянках скла, з якими контактує кислота, відбувається хімічна реакція. У результаті скло отримує матовість.

Отримане після обробки травленням скло набуває не тільки матовості, а й легкої шорсткості. При цьому на дотик поверхню обробленого таким способом скла можна порівняти з сатином, тому часто травлення називають сатинуванням. Застосовується сатинування для скляних полотен і виробів невеликих розмірів. За допомогою пасти або розчину для травлення зручно обробляти навіть складні криволінійні поверхні.

 

Стр38 Стр32 Стр31 Стр30 Стр29 Стр28 Стр27 Стр26 Стр25 Стр24 Стр23 Стр22 Стр21 Стр20 Стр19 Стр18 Стр10 Стр9 Стр8 Стр7 Стр6 Стр5 (1) Стр4 Стр3 Стр2 Стр1