Просто кажучи, тоноване скло — це скло , яке є забарвленим в якийсь один тон. Крізь нього видно те, що відбувається навколо. Забарвлення можна досягнути декількома методами. Досить поширеним на сьогодні є скло тоноване в масі. Це означає, що коли його плавили у пічці, туди додали спеціальні пігменти в потрібних пропорціях. Переважно це є бронзове (коричневе), графітове (сіре), зелене чи синє скло. Причому ці кольори можуть бути різноманітних відтінків, які залежать від хімічного складу скла, та, як результат, отримуємо різну пропускну здатність для УФ-променів.

Інтенсивність ( насиченість ) кольору скла прямо пропорційно залежить від товщини скла — чим скло товстіше, тим воно темніше. Тобто, якщо з однієї скломаси виготовлять тоноване в масі скло — 4мм і 10мм, 4-міліметрове буде, очевидно, світлішим, ніж 10-міліметрове.

Перевагою цього скла є те, що воно, якщо десь і подряпається, – це не дуже буде помітно, бо вся скломаса є одного кольору. Також його колір зберігається протягом усього терміну служби скла. Це так само як і в класичних коричневих чи зелених скляних пляшках для пива. Технологія плавлення скла є практично однаковою, тільки листове тоноване скло виливають на ідеально рівну поверхню з розплавленого металу, а для пляшок гаряче скло розливають по формах.

Також до переваг тонованого в масі скла можна віднести ціну. Вона є дешевшою від скла тонованого на поверхні, колір якому надається за допомогою металізованого напилення поверх віконного прозорого скла.